Czy koty wyczuwają dobrych ludzi?

Czy koty wyczuwają dobrych ludzi?

Koty od wieków znane są z posiadanej dobrej intuicji, instynktu łowieckiego oraz zdolności leczenia wielu chorób. Czy te wierzenia chociaż w małym stopniu pokrywają się z prawdą? Jedyną pewną rzeczą, pod którą możemy się podpisać, jest fakt, że koty potrafią wyczuć intencje ludzi i lubić kogoś bardziej lub mniej. Nie oznacza to jednak, że tym mniej lubianym będą od razu sikać do butów, kiedy tylko odwiedzą nasz dom lub wyciągną obuwie z szafy.

Czy koty wyczuwają intencje i charakter?

Koty są w stanie rozpoznać intencje człowieka, jednak tylko wobec nich. Mowa ciała, ton głosu i inne sygnały wysyłane kotu mogą zniechęcić kota do jakiegokolwiek kontaktu z daną osobą. Mimo tego, koty nie dzielą ludzi na tych, których lubią i których nie lubią. Nie są więc w stanie wyczuć charakteru danego człowieka, ani intencji wobec innych. Koty są w stanie wyczuć dobrych ludzi, którzy są dobrzy i nienachalni dla nich. Oznacza to, że osoby, które ignorują nasze futrzaki lub się ich wręcz boją, są najczęstszym celem do wskakiwania na kolana czy łaszenia się. Dzieje się tak, ponieważ te osoby to spokojne, często introwertyczne charaktery i nie biegają za zwierzętami jak oszalałe, żeby poczuć miękkość futerka na swoich dłoniach. Koty uwielbiają dominować, a osoby o spokojnym usposobieniu są bardzo łatwym celem dla nich.

Jakich ludzi nie lubią koty?

Koty najbardziej stronią od ludzi agresywnych i wybuchowych. Oznacza to, że żaden kot nie będzie poświęcał swojej uwagi osobie, która go nie akceptuje lub zachowuje się przy nim zbyt żywiołowo. Koty, jako spokojne i opanowane zwierzęta, lubią ludzi podobnych do nich. Rzucając kotu miskę z jedzeniem, zamiast delikatnie położyć ją na ziemi, spowodujemy, że będzie ona budziła w nim panikę i strach, a kot nie będzie chciał z niej jeść lub nie będzie chciał jeść jedzenia, które w przyszłości my mu będziemy podawać. Tak samo jest w ciągu dnia, bezpodstawne budzenie kota, zmuszanie go do zabawy lub zbyt częste naruszanie jego spokoju i osobistej przestrzeni oraz nieszanowanie jego niezależności sprawi, że kot może zacząć omijać nas szerokim łukiem.

Jak rozpoznać, że kot za mną nie przepada?

Zacieśnianie więzi z innymi domownikami nie należy do ulubionych zajęć kota. Koty darzą szacunkiem każdego, kto pozwala im w spokoju funkcjonować i nie narzuca im ich zachowań. Oczywiście nasz kot nie obrazi się na nas za to, że nie pozwoliliśmy wejść mu na stół czy drapać firanek i to nie dlatego, że zbyt bardzo nas lubi. Jeśli jednak będziemy mu nakazywać, gdzie ma spać, przenosząc go podczas snu w inne miejsce, zaczniemy unikać zabawy lub wręcz mu jej zabraniać oraz karać go za drobne przewinienia, to nasz futrzasty domownik może zmienić do nas nastawienie i nie będziemy już jego ulubionym właścicielem. Koty okazują uczucia poprzez lizanie, mruczenie, ocieranie się o nogi i ręce oraz przytulanie i zasypianie blisko nas. Jeśli kot unika kontaktu, a gdy tylko wyciągniemy rękę, ucieka lub syczy i gryzie to znak, że gdzieś popełniliśmy błąd.

Czy koty wyczuwają dobry ludzi? Podsumowanie

Mimo iż koty wyczuwają choroby, to ze względu na brak tak silnego instynktu, jaki posiada człowiek, nie są w stanie odróżnić, którzy ludzie są źli dla świata, a którzy dobrzy. Koty można uznać za małych egoistów, ponieważ oceniają człowieka tylko po zachowaniu wobec nich. Oznacza to, że dla kotów nieważne jest czy człowiek, który właśnie głaska go po brzuchu, jest agresywny w stosunku do innych ludzi lub wręcz nie przepada za nimi. Dla kota znaczenie ma ilość szacunku, jaki mu okażemy oraz czy karmimy go odpowiednią dawką jedzenia.