Czy sucha karma dla psa jest zdrowa?

Czy sucha karma dla psa jest zdrowa?

Z pewnością posiadacze czworonogów wielokrotnie zadają sobie pytanie o to, jaki pokarm jest najlepszym wyborem, jeżeli chodzi o dietę naszego pupila. Psy są z natury drapieżnikami, a więc naturalnym wydaje się fakt, że główny składnik ich diety powinno stanowić mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego. Mimo to zdecydowana większość właścicieli psów karmi swoich milusińskich suchą karmą. Czy jest to najlepszy sposób na karmienie pupila? Jeżeli tak, to jaką karmę wybrać?

Każdy pies jest inny

Jest to podstawowy aspekt, który powinniśmy brać pod uwagę podczas rozważań na temat odpowiedniej suchej karmy dla naszego pupila. Zupełnie tak jak w przypadku ludzi, tak i w przypadku psów nie ma jednego odpowiedniego zalecenia żywieniowego, które będzie odpowiednie dla każdego czworonoga. Wszystko dlatego, że w zależności od predyspozycji czy aktywności fizycznych, każdy psiak będzie inaczej reagował na składniki zawarte w karmie. I tak np. dla jednego kurczak będzie szkodliwy, a dla innego nie.

Na co powinniśmy zwrócić uwagę, wybierając suchą karmę dla psów?

Stając przed wyborem suchej karmy dla naszego czworonoga, powinniśmy wziąć pod uwagę kilka czynników, które pomogą nam podjąć odpowiednią decyzję. Po pierwsze, powinniśmy zdecydowanie unikać karm, które zawierają dużą ilość zbóż oraz wypełniaczy. Nie jest to odpowiedni składnik karmy dla psa.

Warto mieć na uwadze, że mimo znacznej mięsożerności naszych czworonogów, potrzebują one również do prawidłowego funkcjonowania innych wartości odżywczych. Dlatego nie bójmy się, widząc dodatki w postaci warzyw oraz owoców, gdyż mogą one być cennym składnikiem odżywczym dla naszego pupila. Psy określa się jako względnych mięsożerców, dzięki czemu wiemy, że jego dieta nie może składać się tylko i wyłącznie z mięsa, ale powinna być w znacznym stopniu na nim oparta.

Uważajmy szczególnie na nazewnictwo pojedynczych składników suchych karm dla psów, a zwłaszcza na to, co kryje się pod terminem „mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego”, gdyż producent nie wymieniając dokładnie części ciała zwierząt ukrytych w granulkach, może mieć coś do ukrycia. Najczęściej pod tą nazwą kryją się odpadki zwierzęce takie jak pazury, skóry, ścięgna i inne tkanki, które nie są w stanie zapewnić naszemu psu odpowiednich wartości odżywczych.

Czy sucha karma powoduje kamień nazębny?

Jest odwieczny spór pomiędzy zwolennikami karmienia psa w inny sposób niż sucha karma a właścicielami, którzy mimo wszystko decydują się na karmienie chrupkami. Często powtarza się, że podawanie psu suchej karmy może powodować odkładanie się kamienia nazębnego. Prawdą jest, że psy, których dieta składa się tylko i wyłącznie z chrupek są dużo bardziej narażone na pojawianie się nalotu na uzębieniu. Warto jednak brać pod uwagę, że wystarczy podawanie odpowiednich dla psa gryzaków, aby stan jego uzębienia był utrzymany w dobrym stanie.

Czy sucha karma dla psa jest zdrowa?

Tak! Jeżeli wybierzemy te, która w swoim składzie posiada wszystkie niezbędne do prawidłowego funkcjonowania składniki, możemy być pewni, że organizm naszego psiaka będzie cieszył się długo zdrowiem i witalnością. Odpowiednio dobrana karma dostarczy psu wszystkich niezbędnych składników i zaspokoi jego zapotrzebowanie

Karma dla psów – podsumowanie

W naszym sklepie internetowym Babuzoo znajduje się szeroki przekrój suchych i mokrych karm dla psów, które pozwolą na odpowiednie zbilansowanie diety naszego czworonoga. Dzięki temu możliwe będzie utrzymanie go w dobrej kondycji oraz zdrowiu przez całe jego życie.