5 powodów dlaczego warto podawać psu mokrą karmę

5 powodów dlaczego warto podawać psu mokrą karmę

Z pewnością wielu właścicieli swoich czworonogów zastanawia się, w jaki sposób karmić swojego pupila, aby zapewnić mu najwyższej jakości pokarm. Odpowiednie żywienie przekłada się nie tylko na komfort naszego czworonoga, ale przede wszystkim na jego zdrowie i samopoczucie. Sprawdź, dlaczego polecamy żywienie psa mokrą karmą i co dobrego w jego diecie może ona zdziałać!

Dlaczego warto karmić psa mokrą karmą?

Mokra karma jest polecanym pokarmem dla psów. Jest tak ze względu na jej właściwości, a także dużą zawartość wody. Dodatkowo wysokiej jakości mokra karma dla psa z dużą zawartością mięsa będzie łagodna dla przewodu pokarmowego naszego pupila. Sprawia to, że karma w puszkach nadaje się nie tylko dla zdrowych psiaków, ale również tych z różnego rodzaju dolegliwościami przewodu pokarmowego.

Szeroką ofertę mokrych karm dla psów znajdziesz w naszym sklepie internetowym!

Psy chętnie jedzą mokrą karmę

Mokra karma smakiem i konsystencją jest dużo bardziej zbliżona do mięsa, dzięki czemu psy chętnie po nią sięgają. Wiele czworonogów odmawia jedzenia suchego pokarmu. Dobrze sprawdzi się także w przypadku psich seniorów, którzy mają problem z uzębieniem, a także szczeniąt lub psów z problemami zdrowotnymi cierpiącymi na brak apetytu.

Odpowiednia ilość wody w diecie psa

Mokra karma zawiera około 60-75% wody w swoim składzie. Dzięki temu mamy pewność, że pies razem z posiłkiem dba o nawodnienie swojego organizmu. Dorosły zdrowy pies powinien przyjmować około 60 ml wody na każdy kg ciała w ciągu doby. Wiele psów zapomina o tym, że należy pić wodę, a mokra karma może podnieść jej poziom w organizmie.

Większa objętość = mniejsza kaloryczność

Mokra karma w 100 g zawiera dużo mniej kalorii niż jej suchy odpowiednik. Oznacza to, że aby zapewnić naszemu psu właściwy bilans kaloryczny, musimy podać jej więcej. Dzięki temu nasz podopieczny dostaje większą ilość pokarmu o tej samej kaloryczności. Jest to bardzo ważne u psów po sterylizacji, które często mają bardzo duży apetyt i nie do końca wiemy, ile suchej karmy dla psa powinny dostawać, aby nie przytyć.

Świetny sposób na nudę

Mokra karma ze względu na swoją konsystencję idealnie nadaje się do wypełniania nią różnego rodzaju zabawek lub tzw. lickmat. Dzięki temu stworzysz angażujące zajęcie dla Twojego pupila, które pozwoli mu zabić nudę, a także zadbasz o zaspokojenie jego naturalnych instynktów.

Szeroką ofertę zabawek edukacyjnych dla psów znajdziesz w naszym sklepie.

Dokładnie czytaj składy

Pamiętaj, że mokra karma dla psów, ze względu na swoją konsystencję, w każdym przypadku wygląda podobnie. Mimo wszystko, w zależności od producenta, jej skład może się znacząco różnić. Powinniśmy wybierać tylko te produkty, które mają powyżej 65% zawartości mięsa w składzie. Zwracajmy również uwagę na to, pod jaką postacią jest ono wymienione. Popularny termin „mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego” może skrywać w sobie zawartość taką jak skóry, chrząstki, wymiona oraz inne odpady produkcyjne. Dobra mokra karma zawiera wymieniony każdy rodzaj mięsa z nazwy i procentowej zawartości.

Przeczytaj nasze inne artykuły, z których dowiesz się: