Sklep zoologiczny BabuZoo
Sklep zoologiczny BabuZoo

Zaloguj   |   Zarejestruj

sklep@babuzoo.pl | Tel. 579 655 313 | Wysyłka gratis powyżej 149zł


Wyśw. prod.
Sortuj po

Kaganiec dla psa metalowy
Brak przedmiotów spełniających wybrane kryteriaWyśw. prod.
Sortuj po

Kaganiec to jedno z akcesoriów, które powinien mieć każdy pies. Niezależnie od tego, czy Twojemu zwierzakowi zdarzają się zachowania agresywne, czy wydaje się najbardziej potulnym czworonogiem pod słońcem, warto mieć w domu kaganiec. Niezależnie od usposobienia Twojego pupila zdarzają się sytuacje, kiedy niezbędne jest założenie psu kagańca. Przypominamy, że obowiązujące przepisy prawne zobowiązują właściciela do nałożenia kagańca czworonogom w czasie podróży komunikacją miejską lub podczas wizyty u weterynarza. W życiu codziennym również zdarzają się sytuacje, kiedy ludzie w Twoim najbliższym środowisku będą czuli się bezpieczniej ze świadomością, że pies na pewno ich nie ugryzie.

Kaganiec metalowy dla psa – charakterystyka

Kaganiec metalowy dla psa to typ kagańca, na który najczęściej decydują się właściciele czworonogów. Wykonany jest z metalowych drutów i skórzanych pasków, które zapinane są zwykle z tyłu głowy psa. Jest stosunkowo ciężki i twardy, dlatego raczej nie nadaje się dla małych psów. Ten typ kagańca najlepiej sprawdzi się u ras średnich i dużych oraz u psów agresywnych.

Zaletą kagańców metalowych jest ich wytrzymałość oraz łatwość utrzymania ich w czystości. Dobrze dopasowany kaganiec metalowy sprawia, że pies może bez problemu ziajać, a także pić wodę.

Kaganiec dla psa – kiedy należy go założyć?

Polskie prawo zobowiązuje właścicieli czworonogów do używania zarówno smyczy, jak i kagańca. Jednak odgórne przepisy nie określają jasno, kiedy i gdzie pies powinien mieć założony kaganiec. Takie informacje są sprecyzowane w lokalnych ustawach samorządów oraz wewnętrznych regulaminach komunikacji miejskiej. Warto zawsze zapoznać się z obowiązującym regulaminem nowego miejsca, do którego zamierzamy się wybrać ze swoim czworonogiem. Kary za brak kagańca są wysokie, dlatego warto zadbać o odpowiednie bezpieczeństwo zarówno swojego pupila, jak i innych ludzi.

Dlaczego warto wybrać sklep internetowy Babuzoo?

Babuzoo to bardzo wygodna i bezpieczna alternatywa dla tradycyjnych zakupów. W naszym sklepie znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz dla swojego psa lub kota. Codziennie dokładamy wszelkich starań, aby nasza oferta była bogata oraz spełniała potrzeby Twoich czworonożnych pupilów. Babuzoo to najlepsza baza produktów dla psów i kotów, bezpieczne płatności online oraz szybka wysyłka.


tło