Sklep zoologiczny BabuZoo
Sklep zoologiczny BabuZoo

Zaloguj   |   Zarejestruj

sklep@babuzoo.pl | Tel. 579 655 313 | Wysyłka gratis powyżej 149zł


Wyśw. prod.
Sortuj po

Transportery dla kotów
Brak przedmiotów spełniających wybrane kryteriaWyśw. prod.
Sortuj po

Transportery dla kotów

Jeżeli kochasz koty, zapewne bardzo dobrze wiesz, że nie przepadają one za podróżowaniem. Jednak odpowiednio zaprojektowany, bezpieczny transporter dla kotów może zadbać o komfort oraz obniżenie poziomu stresu u pupila. Kupując taki gadżet, możesz mieć pewność, że wasze wspólne podróże przestaną być utrapieniem!

Transportery dla kotów nie tylko dają Ci możliwość bezpiecznego przetransportowania czworonoga, ale także dodatkowo dają mu ochronę przed dźwiękami oraz innymi bodźcami z zewnątrz. Dzięki temu Twój kotek będzie spokojniejszy, a cała podróż przebiegnie bez problemu.  

Transportery dla kotów – jak wybrać najlepszy?

Transportery dla kotów muszą mieć przede wszystkim odpowiedni rozmiar. Twój pupil powinien bez problemu wstawać w środku, a także obracać się, czy wygodnie siedzieć lub leżeć. Jednak transporter nie może być również zbyt duży. W przeciwnym wypadku zwierzak może się ślizgać po podłożu, co tylko negatywnie wpłynie na jego samopoczucie, a także realnie może mu zagrozić.

Wybierając transporter dla kota, należy upewnić się, że pupil będzie w nim na pewno bezpieczny. Zestresowane koty w takich sytuacjach potrafią być mistrzami ucieczek. Wybierając transportery dla kotów, należy sprawdzić, czy ich zamknięcie jest solidnie wykonane. Materiał, z którego jest wykonane zamknięcie powinno być odporne na drapanie oraz gryzienie. Warto sprawdzić również, czy uchwyty do noszenia transportera są wystarczająco stabilne.

Jak przygotować transporter dla kota do podróży?

Koty z reguły źle znoszą podróżowanie. Mogą źle reagować na podróż nawet w najwygodniejszym transporterze. Z tego względu należy odpowiednio przygotować na podróż zarówno swojego pupila, jak i miejsce, w którym ma podróżować. Warto wdrożyć w życie kilka prostych trików, które sprawią, że kot wytworzy pozytywne skojarzenia związane z transportem.

Na kilka godzin przed podróżą postaw transporter w miejscu, gdzie kot lubi przebywać i stwórz z tego miejsca przytulne legowisko. Aby dodatkowo obniżyć stres kota w trakcie podróżowania, warto zadbać również o jego komfort w trakcie jazdy samochodem.

Koty są wrażliwe na jazdę samochodem. Niestety zwierzęta te są podatne na zawroty głowy oraz nudności. Jeżeli chcesz odpowiednio zadbać o komfort pupila w trakcie podróży, należy odpowiednio umieścić transporter w samochodzie. Należy przymocować go w aucie jak najbardziej stabilnie. Zadbaj również o dobrą cyrkulację powietrza, unikając przy tym przeciągów.


tło