Sklep zoologiczny BabuZoo
Sklep zoologiczny BabuZoo

Zaloguj   |   Zarejestruj

sklep@babuzoo.pl | Tel. 579 655 313 | Wysyłka gratis powyżej 149zł


Wyśw. prod.
1  2    3    4    5    6    7              ...  11   »
Sortuj po

KAGAŃCE dla psów

Wyśw. prod.
1  2    3    4    5    6    7              ...  11   »
Sortuj po

Kagańce dla psów – dobierz odpowiedni dla swojego pupila

Kagańce dla psów kojarzą się zazwyczaj pejoratywnie – z agresją lub problemami behawioralnymi. Mnie zawsze tak jednak jest! Często psiaki nie sprawiają żadnych problemów na tle nerwowym, ale przepisy, regulaminy lub względy bezpieczeństwa i odpowiedzialność właścicieli prowadzą do tego, że widujemy psy w kagańcach na ulicach. Odpowiednio wprowadzony kaganiec może być świetnym akcesorium, które pomaga zadbać o bezpieczeństwo naszego pupila, a dodatkowo jest dla niego komfortowy w noszeniu.

Kiedy powinniśmy stosować kaganiec dla psa?

Pamiętajmy, że zgodnie z przepisami w miastach, są sytuacje, w których nasz pies musi mieć założony kaganiec. Dzieje się tak dlatego, że przebywając w miejscach publicznych, często trudno jest przewidzieć reakcje zarówno naszego czworonoga, jak i otoczenia. Ubieranie kagańca poprawia nie tylko nasze poczucie bezpieczeństwa, ale wpływa również na samopoczucie ludzi wokół nas. Najczęściej wymaga się, aby pies posiadał kaganiec w środkach komunikacji publicznej, w parkach miejskich oraz wszędzie tam, gdzie występuje duża ilość ludzi.

Czasem ubieranie kagańca jest również konieczne w przychodniach weterynaryjnych, kiedy psy reagują nerwowo na przeprowadzane im zabiegi. Kagańce weterynaryjne różnią się od tych stosowanych na co dzień tym, że całkowicie uniemożliwiają psu otwarcie pyska, aby nie mógł on ugryźć podczas nieprzyjemnych zabiegów. Pod żadnym pozorem nie powinniśmy stosować u psa kagańca weterynaryjnego w innym miejscu niż przychodnia dla zwierząt! Uniemożliwia on otwarcie pyska psa, a więc hamuje możliwość wymiany gazowej, która jest niezbędna!

Kagańce sprawdzają się również w przypadku psów, które mają problem ze spożywaniem przedmiotów lub pokarmów znalezionych podczas spacerów. Nie zawsze jesteśmy w stanie zareagować na czas, zwłaszcza jeżeli nasz psiak jest wyjątkowym łakomczuchem. Wówczas niezbędne może okazać się stosowanie kagańca, aby zapobiec spożywaniu pokarmów, które mogą zaszkodzić naszemu psu.

Jak dobrać kaganiec dla psa?

W naszym sklepie internetowym Babuzoo znajdą Państwo szeroki wybór różnych modeli kagańców dla psów. Pamiętajmy o tym, że odpowiednio dobrany kaganiec powinien być takiej wielkości, aby umożliwić naszemu psu swobodne ziajanie w celu ochłodzenia się. Dodatkowo warto dopasować go tak, aby pies nie dotykał nosem czubka kagańca.


Popularne kategorie:

Kaganiec dla dużego psa
Kaganiec dla psa metalowy
Kaganiec dla psa materiałowy
Kagańce dla małych psów
Kaganiec dla psa fizjologiczny

 


tło