Drożdże piwne (Saccharomyces cerevisiae) cechuje wysoka zawartość witamin z grupy B, białek, aminokwasów oraz związków mineralnych takich jak cynk, fosfor, magnez, selen, chrom. Dzięki takiemu kompleksowi zawartych w drożdżach składników obserwuje się pozytywny wpływ ich spożywania na kondycję skóry i jakość sierści zwierząt, funkcjonowanie układu nerwowego, jak również równowagę mikrobiologiczną jelit.
Dodatkowo sprzyjają namnażaniu korzystnej mikroflory w obrębie przewodu pokarmowego. Drożdże piwne to też naturalny bioregulator dla stabilizacji przewodu pokarmowego i procesów trawienia u zwierząt.
Warto wiedzieć: Kolor oraz zapach drożdży świadczą o ich jakości. Drożdże mogą mieć kolor od jasno kremowego do ciemno brunatnego. Kolor pożądany to kolor jasny, natomiast ciemny kolor świadczy o ich niewłaściwej obróbce termicznej. W zapachu drożdży nie powinno być czuć spalenizny, a zapach powinien być przyjemny piwno/chlebowy.
Uwaga: Drożdże, które można spotkać w sklepach spożywczych w postaci kostek lub drożdże w sklepach dla piwowarów są to drożdże aktywne nie przeznaczone dla psów. Takie drożdże mogą być szkodliwe i powodować zwiększoną produkcje gazów jelitowych oraz niestrawność.
Naturalne zdrowie
Produkty z linii BARFeed są dedykowane właścicielom zwierząt żywionych dietą BARF oraz zwolennikom naturalnego żywienia. Zawierają substancje czynne o udowodnionym prozdrowotnych działaniu, są przetwarzane w minimalnym stopniu, tak, aby zachować cechy, aktywność i maksymalne stężenie zawartych w nich związków biologicznie czynnych. Wszystkie zawarte w produktach linii BARFeed owoce, warzywa i zioła są jakości spożywczej (Human Grade) i pochodzą z kontrolowanych farm i upraw ekologicznych/organicznych.
Nie zawierają:
Szczelne indukcyjne opakowania dają gwarancję bezpieczeństwa produktu i zachowania dobrej smakowitości.
SKŁAD: drożdże nieaktywne (Saccharomyces cerevisiae).
SKŁADNIKI ANALITYCZNE: białko surowe 45,0%, włókno surowe 22,0%, tłuszcz surowy 4,2%, popiół surowy 6,0%
STOSOWANIE: Dziennie zaleca się podawać następujące ilości produktu w trakcie posiłku w zależności od masy ciała zwierzęcia:
Koty i psy: – na każde 10 kg – 1 płaska miarka (można podzielić na dwie porcje i podawać wraz z karmą rano i wieczorem).