Najlepsza mokra karma dla psa – ranking 2021

Najlepsza mokra karma dla psa – ranking 2021

Jednym z zyskujących popularność modeli żywienia psa jest wprowadzenie do jego diety mokrej karmy. Stanowi ona alternatywę dla suchej karmy i pozwala nie tylko urozmaicić dietę naszego pupila, ale także zadbać o prawidłową ilość wody spożywanej przez niego w ciągu doby. Niestety, tak samo jak w przypadku innych produktów dla zwierząt, nie wszystkie posiadają odpowiednio zbilansowany skład, który pozwala na zdrowe żywienie czworonoga. Sprawdź, na co zwracać uwagę podczas wybierania mokrego pokarmu dla psa oraz zapoznaj się z naszym rankingiem mokrych karm dla psów 2021 i wybierz najlepszy pokarm dla swojego pupila!

Mokra czy sucha karma?

Jest to jedna z bardziej dyskusyjnych kwestii jeżeli chodzi o żywienie psów, które trzymamy w naszych domach. Nie ma jednego, prawidłowego modelu żywienia psa. Do najpopularniejszych pokarmów, które możemy znaleźć na rynku, zaliczamy suchą karmę oraz karmę mokrą. Czym się różnią i którą wybrać?

W założeniu obie karmy dla psiaków posiadają odpowiednio zbilansowany skład, który pozwoli zaspokoić wszystkie potrzeby organizmu naszego czworonoga. Różnica polega jednak w formie obu rodzajów karmy. Suchy pokarm dla psa kupimy w postaci niewielkich granulek, które są bardzo wygodne w podaniu. Wystarczy nasypać odpowiednią ilość chrupek do karmy, a nasz pies otrzymuje zbilansowany posiłek. Mokrą karmę możemy natomiast spotkać w formie puszek, pasztetów, tacek, musów, czy batonów. Wszystkie łączy je jednak dość pokaźna zawartość wody (około 65%), a także w większości obecność smacznych kawałków mięsa w środku.

Zwolennicy karmienia psa mokrą karmą podają za przykład możliwość urozmaicenia diety pupilowi oraz dbanie o to, aby dostarczyć mu odpowiednią ilość wody. Nie da się ukryć, że z pewnością mokra karma dla psa będzie smaczniejszym wyborem dla naszego pupila i z pewnością sprawdzi się w przypadku psich niejadków.

Skład najlepszej mokrej karmy dla psa

Jeżeli postanowimy, że nasz czworonóg będzie karmiony mokrą karmą dla psów, zwróćmy dokładną uwagę na to, jak wygląda skład danej karmy dla psa. Dobrej jakości pokarm dla naszego czworonoga powinien zawierać przynajmniej 65% mięsa!

UWAGA! W dobrej karmie dla psa mięso będzie wymienione dokładnie w składzie z podziałem na procentowy udział poszczególnych części zwierząt. Unikajmy karm, które w składzie mają „mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego”, gdyż nigdy nie wiemy, czy pod tą nazwą kryje się wysokiej jakości mięso, czy odpady produkcyjne takie jak skóry, pazury, wymiona itd.

Mokra karma dla psa nie powinna zawierać zbyt dużej ilości wypełniaczy, które będą niepotrzebnie zapychać żołądek naszego czworonoga. Zwróćmy więc uwagę na to, aby nie była ona zbyt bogata w ryż i ziemniaki, które są najpopularniejszym wypełniaczem w karmach dla psów. Mile widziane za to są warzywa, zioła i owoce, które mogą stanowić do 15% zawartości karmy.

Najlepsze karmy mokre dla psa – ranking

Poniżej przedstawimy kilka propozycji dobrych jakościowo mokrych karm dla psów, które z powodzeniem możemy podać naszemu psiakowi.

  1. Animonda GranCarno – jedna z najpopularniejszych mokrych karm dla psów, która posiada bardzo precyzyjny i dobry skład – od wielu lat cieszy się opinią jednej z najlepszych mokrych karm na rynku.
  2. Wolf of Wilderness – jest to jedna z propozycji karm monoproteinowych, czyli takich, które zawierają tylko jedno źródło białka zwierzęcego w diecie. Jest to doskonała propozycja dla psów, które borykają się z alergiami pokarmowymi. Dodatkowo posiada czytelny i dokładny skład, w którym nie znajdziemy zbędnych wypełniaczy.
  3. Dolina Noteci – kolejna propozycja kultowej już karmy dla psów. Dolina Noteci to karma produkowana w Polsce, której mnogość dostępnych wersji smakowych zapewni nam dokładną możliwość wyboru odpowiedniego wariantu dla naszego czworonoga. Doskonały stosunek ceny do jakości sprawia, że jest to jedna z karm, na którą mogą pozwolić sobie wszyscy właściciele czworonogów.
  4. Bozita – jest jedną z niedocenianych karm dla psów, a szkoda, gdyż posiada naprawdę godny uwagi skład. To, co wyróżnia ją spośród wcześniejszych karm to także sposób pakowania pokarmu przez producenta – mamy tutaj kartonowe opakowania, które będą dodatkową zaletą dla osób dbających o środowisko.
  5. Carnilove – jest to już wysokopółkowa propozycja, która ma również nieco wyższą cenę niż pokazywane wcześniej karmy. Główną zaletą karmy Carnilove jest brak zbóż oraz zbędnych wypełniaczy – znajdziemy tam tylko najwyższej jakości mięso oraz dodatki naturalne takie jak owoce czy zioła.

Ranking mokrych karm dla psów – podsumowanie

Jak widzisz, na rynku możemy znaleźć całą gamę mokrych karm dla psów, które na pierwszy rzut oka wyglądają na pokarm najwyższej jakości, a  po bliższym zapoznaniu okazuje się, że skład pozostawia wiele do życzenia. Pamiętajmy, że od prawidłowego żywienia naszego pupila zależy jego zdrowie i kondycja dlatego nie powinniśmy podchodzić do tego po macoszemu.

Sprawdź także: